استودیو رقص آنوهه

رقص آذربایجانی

در این دوره ها ما اصول و تکنیک های مختلف رقص آذری را همراه با آموزش تکنیک های مختلف و افزایش قدرت بدنی آموزش می دهیم.

کلاس های رقص آذربایجانی ما در سطوح مختلف برای هنرجویان مبتدی تا پیشرفته طراحی شده اند.

رقص ایرانی

در کلاس های رقص ایرانی، ما تلفیقی از حرکات ایرانی و رقص های خاورمیانه را همراه با تکنیک های ظریف دست و پا آموزش می دهیم. 

دوره های رقص ایرانی ما در سطوح مختلف برای هنرجویان مبتدی تا پیشرفته تر طراحی شده اند.

رقص سماع

الهام گرفته شده از رقص سمای قونیه، با صبا ضامنی یاد می گیریم چطور عمیقا با یک موسیقی ارتباط برقرار کنیم و داستانش -حتی اگر بی کلام باشد، را با زبان بدنمام تعریف کنیم.

فرم هایی که ما تمرین می کنیم ظرافت و قدرت زنانه را نشان می دهند و حال عرفانی خوبی به رقصنده و بیننده القا می کنند

رقص کودکان

در کلاس های رقص کودکان و نوجوانان، ما بچه ها را با اصول و تکنیک های پایه رقص آشنا می کنیم و به آنها حرکات مختلف دست و پا در رقص های ایرانی و آذری را خواهیم آموخت. 

رقصنده های کوچک یاد می گیرند که چطور با ضرب و مفهوم آهنگ بدنشان را به حرکت در آورند. همچنین٬نحوه ی اجرای گروهی و حتی طراحی رقص خودشان را فرا خواهند گرفت.

رقص عروس و داماد

به نظر ما هیچ چیز رمانتیک تر از یادگیری رقص با کسی که دوستش داری٬ نیست!

در این جلسات یاد خواهید گرفت چطور با آهنگ خاطره انگیز خود در مراسم عروسی، نامزدی، تولد، و … برقصید و بدرخشید.

علاوه بر این، تکنیک های مرتبط در رقص های ایرانی و آذری را هم خواهید آموخت.

روحت را به رقص آور...

درباره آنوهه

از همان هفتهشت سالگی که رو به روی آینه رؤیای اجرای گروهش بر روی بزرگترین صحنه ها را می بافت٬ آنوهه می دانست که رقص دیگر جزوی از تار و پودش شده است. ۱۰۱۲ ساله بود که شیفته ی رقص عربی شد و آنقدر در خانه راه رفت و تمرین کرد تا حرکات سخت برایش آسان شدند و هنرنمایی در محافل خانوادگی عادی. هر چه در مورد رقص اطرافش بود را می بلعید: از باله تا رقص هماهنگ در آب٬ از ویدوهای رقص دهه ۱۹۹۰ تا کلاس های آماتور.

قبولی در دانشگاه و حضور در تهران درهای جدیدی را در مقابل آنوهه گشود. نه تنها دیگر می توانست از اساتید حرفه ای تری همچون هایده کیشی پور بهره ببرد٬ بلکه فرصت آشنایی و تحقیق بر روی رقص معاصر و شباهت هایش با تئاتر را یافت. او مسیر خوابگاه تا دانشگاه را به شوق طراحی خیالی رقص با آهنگ های مختلف می پیمود. آخر سر هم با وجود تمام محدودیت ها٬ از پایان نامه اش تحت عنوان گرافیک محیطی فستیوال رقص های فولکور ایران دفاع کرد.

با مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۱ فصل جدیدی در زندگی آنوهه شروع شد. این بار تدریس رقص عربی و البته شرکت در کلاس های اساتید مطرحی چون Miriam Peretz را تجربه کرد. برای انتخاب موضوع پایان نامه اش در دانشگاه OCAD باز هم سراغ رقص رفت و این بار طراحی کمپین تبیلغاتی برای TDT (Toronto Dance Theatre).

آشنایی آنوهه و نیکا هم در همان مقطع و در فضای هنری و سرشار از امکان خلاقیت OCAD شکل گرفت. نیکا که از کودکی شیفته ی رقص و هنر بود سرانجام بستری برای شکوفایی استعدادهای خود یافته بود. هر دو به تجربه اندوزی خود جداگانه ادامه دادند. آنوهه سال ۲۰۱۶ به گروه رقص آذربایجانی تورنتو پیوست و همراه با آنها اجراهای مختلفی از جمله در فستیوال های تیرگان و Taste of Danforth در تورنتو و همچنین در Ottawa و Niagara on-the-lake را بر روی صحنه برد. نیکا هم به طور حرفه ای طراحی و معماری و عکاسی را آزمود.

و بالاخره در سال ۲۰۲۰ علاقه ی مشترک و توانایی های تکمیل کننده٬ نیکا و آنوهه را در مسیر جدیدی قرار داد: کار حرفه ای. آنها تصمیم به تأسیس استودیو رقص خود و کار بر روی پروژه های شخصی شان گرفتند. آنوهه و نیکا که به رقص های محلی ایران عشق می ورزند٬ می کوشند از طریق تحقیق٬ سفر و یادگیری از اساتید مطرح و اصیل٬ این گنجینه های عظیم فرهنگی را جمع آوری٬ مستند و منتشر کنند. هدف آنها تربیت نسل جدیدی از مشتاقان رقص است که بتوانند با اجراهای بین المللی زیبایی های رقص های اصیل ایرانی را به نمایش درآورند. همچنین٬ با تکیه بر تجربه های هنری و تجسمی خود٬ آنوهه و نیکا به دنبال ترکیب ها و ایده هایی نو در زمینه هنر مدرن و اجراهای تلفیقی هستند.

اینستاگرام

برنامه کلاس ها

سؤالات متداول

کافیست بر روی  اطلاعات بیشتر  هر قسمت کلیک کنید و با انتخاب گزینه های موردنظرتان فرم ثبت نام را تکمیل کنید.

می توانید از طریق PayPal یا Credit Card پرداخت کنید. 

به راحتی! لطفا با ما تماس بگیرید تا قیمت ها و شرایط ویژه ی پرداخت از ایران را با شما در میان بگذاریم.

اگر به هر دلیلی بعد از شرکت در یک جلسه از دوره تصمیم به انصراف گرفتید، کل مبلغ را پس خواهید گرفت.

اگرچه رقص و موسیقی زبانی جهانی هستند و همه می توانند با آن ارتباط برقرار کنند، ما در کلاس هایمان معمولا فارسی صحبت می کنیم. 
البته برای راحتی بعضی از هنرجویان، به انگلیسی هم آموزش می دهیم.

بله حتما! ویدیوی تمام جلسات آنلاین ضبط و برای شرکت کنندگان ارسال می شوند تا بتوانید بیشتر تمرین کنید.

علاوه بر این، ما در حال تهیه محتوای جداگانه برای افرادی که نمی توانند در جلسات زنده شرکت کنند هستیم.

خیر! با این حال ما پیشنهاد می کنیم لباسی چسبان و راحت بپوشید که در آن می توانید راحت حرکت کنید. البته پوشیدن دامن های بلند -مخصوصا در رقص ایرانی، می تواند چرخش های شما را بسیار زیباتر کند.

بله. ما در برنامه های مختلفی در طول سال به مناسبت های مختلف شرکت می کنیم. برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

Shopping cart